Satama-ja telakkatoimikunta

Telakkatoimikunta vastaa Pyysaaren sataman ja telakan toiminnasta vuosittain hyväksytyn toimintasuunnitelman ja budjetin mukaisesti.
Tähän sisältyvä

  • yhteydenpito kaupungin liikuntapalvelun vastuulla olevien rakenteiden osalta (ponttonilaiturit, ylikulkusilta, rantamuurien kiinteät rakenteet)
  • septityhjennyspisteen huolto ja kunnossapito (seura omistaa pumpun, kaupungin liikuntapalvelu laiturin)
  • telakka-alueen kunnosta ja järjestyksestä huolehtiminen
  • vene- ja telakointipaikkojen sekä säilytyskomeroiden hallinnointi (sopimukset, paikkojen jako jne.)
  •  telakointivälineistön ylläpito (nostovinssi, nostorata ja kelkka, siirtovälineet, kenttävinssi)
  • keväisin veneiden vesillelaskun ja syksyllä telakoinnin organisointi ja ohjaus
  • työlautan ja sen moottorin ylläpito.

Työlautan ohella telakkatoimikunnan käytettävissä on seuran kumivene, jonka ylläpidosta vastaa nuorisotoimikunta.

Toimikuntaan kuuluvat telakkamestari, satamakapteeni sekä tarvittava määrä muita jäseniä.

Telakkamestari Markku Vähäniemi   
0400 212 612
htps.telakkamestari@gmail.com

Satamakapteeni Pekka Kuittinen
045  895  1514
htps.satamakapteeni@gmail.com

Aatos Kiiveri 050 567 8383
aatos.kiiveri@gmail.com

Vesapekka Ahola 040 547 4236
vesapekka.ahola@iki.fi

Harri Lindblom 0400 676 684
harrilindblom@hotmail.com

Olli-Pekka Perälä 040 503 8912
tahima@mbnet.fi

Reidar Studnitskij
reidarstudi@gmail.com

Esa Tiainen 050 512 4323
esa.tiainen1@saunalahti.fi

Juuso Kanerva 044 987 6096
juuso.kanerva@icloud.com

Jesse Rousu 040 0700 043
jesse.rousu@hotmail.com

Markku Jutila 045 893 4883
msjutila@gmail.com

Ari Meriläinen 050 555 6553
ari.merilainen@kolumbus.fi